Doç. Dr. Şerife Gonca Zeren, “Çevrimiçi Psikolojik Yardım Nasıl Olmalı?” başlıklı konuşmasıyla, katılımcılara farklı bakış açıları sunarak sempozyum programının öyküsüne özel bir katkı sunmuş olacak.

Ş. Gonca Zeren, 1971 yılında Merzifon’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Merzifon’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında lisansını 1994; yüksek lisansını 1999 ve doktorasını da 2006 yıllarında tamamladı.

1994-1996 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Sivas Kongre Lisesi’nde ve Ankara Altındağ Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda okul psikolojik danışmanı olarak görev yaptı.

1996- 2005 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Ağrı’da öğretim görevlisi ve ardından yardımcı doçent olarak 2005-2009 yılları arasında görev yaptı.

Ş. Gonca Zeren, 2009- 2020 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yardımcı doçent ve doçent olarak çalıştı. Bu yıllar arasında ayrıca Yeditepe Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak dersler verdi, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin yanı sıra Maltepe Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nden yüksek lisans öğrencilerinin tez danışmanlığını yürüttü.

Eylül 2020’de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’nde göreve başlayan Ş. Gonca Zeren, halen burada çalışmalarına devam etmektedir.