Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Baloğlu “Çevrimiçi Tabanlı Psikolojik Destek Uygulaması” başlıklı konuşmasıyla, katılımcılara farklı bakış açıları sunarak sempozyum programının öyküsüne özel bir katkı sunmuş olacak.

Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Bayoğlu 2013 yılından beri Anadolu Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nde görev yapmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi yaklaşımına dayalı kuramsal ve uygulamalı eğitim almış olup aynı zamanda bu süreçte süpervizyon sürecini de tamamlamıştır.  Dr. Bayoğlu 10 yılı aşkın aktif olarak psikolojik danışma seansları yürütmekte ve son yıllarda Psikolojik yardım süreçlerinin teknoloji alanına uyarlanması konusunda araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştirmektedir.

2020 yılında COVİD-19 salgınının Psikolojik etkilerini azaltmaya yönelik olarak geliştirilen Türkiye’nin İlk kendi kendine yardım platformu olan “kendikendineyardim.anadolu.edu.tr”web platformu projesindeki ekip içerisinde yer almıştır. 2021 yılında TÜBİTAK-1512 Teknogirişim Destek Programı kapsamında “Helpy-Çevrimiçi Tabanlı Psikolojik Destek Uygulaması” projesiyle kurulan Helpy Ar-Ge Dijital Sağlık Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şirketinde Kurucu/ortak olarak görev yapmaktadır.